919 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 5 Svar

benny p
benny p
Tilmeldt:
24. apr 2008
Følger: 1 Emner: 1 Svar: 2

gsx750f trækker ikke ordenligt holder igen. gsx750f trækker ikke ordenligt holder igen.

Ville høre om nogen har været ude for at deres gsx750f den holder igen fra ca 2000- 5000omdr den går på alle cylinder men ligesom om den ikke får nok benzin når man så når over de 5000 går den fint. Skal lige holder man stille og giver gas er den klar med det samme. Kun når den skal trække. Har lige købt den igår og ved ikke om den har gjort det sidste sæson. Tænker lidt om det kan være kabrautor der skal rense engang. Ville lige høre om nogen havde noget i ærmet inde jeg selv går i krig.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Min tørretumbler skal tilsluttes en kontakt. Den skal løftes ned af vaskemaskinen og løftes op igen. 800 kr.
  • Ophæng af 2 spejle + en lampe 1.090 kr.
  • Strøm under min vask 750 kr.
  • Opsætning af svævehylder og billeder 500 kr.
  • Mit toilet tager ikke nok vand ind 1.200 kr.
  • Take down chandelier and a wall lamp 500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  gsx750f trækker ikke ordenligt holder igen.
  • #1   20. mar 2015 Hvis der er åben udstødning på, så kan du godt regne med svømmerhøjen ikke passer.

  • benny p
    benny p Tilmeldt:
    apr 2008

    Følger: 1 Emner: 1 Svar: 2
    #2   20. mar 2015 Der er faktisk sports udstødning på den og ham jeg købte den ved har sat en prop i så den ikke støjer sådan kan det godt være den som gør det.? Hvis den er kørt ind til det udstødnin? eller kaburaTor som er beskidte.

  • #3   20. mar 2015 Det lyder mere til den aldrig er blevet kørt ind.
    DB-Killeren påviker normal ikke overdreven meget.

    Mere info tak, udsødning, filter osv


  • #4   22. mar 2015 Kunne være filteret i benzin hanen

  • benny p
    benny p Tilmeldt:
    apr 2008

    Følger: 1 Emner: 1 Svar: 2
    #5   22. mar 2015 Lige en opdatering. KaburaTor er renset. Luft filter nyt. Benzin hane renset og tjekket. Vakum tjekket til hane.
    Tænd kabler tjekket og ikke for gode så nyt sæt bestilt.


Kommentér på:
gsx750f trækker ikke ordenligt holder igen.

Annonce