1.390 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 3 Svar

Mark V
Mark V
Tilmeldt:
26. apr 2007
Følger: 1 Emner: 45 Svar: 54

Erfaringer med maling af udstødning? Erfaringer med maling af udstødning?

Hej derude

Jeg har så småt påbegyndt et lille projekt, med min kommende mc. Cyklen er helt i sort, og jeg vil gerne bibeholde "det sorte tema". I den forbindelse tænkte jeg på om det er muligt at få malet min udstødning i en matsort farve, hvor det samtidig er en holdbar løsning?

På forhånd tak


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opgravning af rødder 6.000 kr.
  • Vægbeslag TV 500 kr.
  • Bore huller i beton væg til billeder 400 kr.
  • ømreropgave: Lægge én gulvbrædde, skære bjælke jævn m. væg, fjerne gips/stål fra loft + lukke hul, montere 60 cm opkant 3.200 kr.
  • Fix mit komfur/kogeplader 1.100 kr.
  • El tavle 750 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Erfaringer med maling af udstødning?
  • #1   3. jan 2010 Nu har du jo ikke været så venlig at skrive i din profil, hvor du er fra. men ved Teknisk coating i Vejle laver de noget rigtigt fedt power-coating af udstødninger.
    Et sådant firma findes sikkert også i din nærhed.


  • Mark V
    Mark V Tilmeldt:
    apr 2007

    Følger: 1 Emner: 45 Svar: 54
    #2   3. jan 2010 Carsten A: Jeg kommer fre østjylland, nærmere betegnet Randers, men tak for svaret, det vil jeg undersøge



  • #4   3. jan 2010 hej.. kør op i slivan. køb 2 plasti-cote exhaust paint.
    brugte det til min yamaha. super godt og holdbart.
    men det kræver du varmer emnet meget op gradvist efterfølgende.. tilgengæld er den møg slidstærkt.....



Kommentér på:
Erfaringer med maling af udstødning?

Annonce