VFR GRUPPEN

VFR GRUPPEN

Medlemmer: 51
Forside Forum Medlemmer Annoncer MC-er
466 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 3 Svar

Farvekode (HJÆLP) Farvekode (HJÆLP)

Hej alle sammen

Jeg har netop bestilt et singleseat i original farve til min viffer. Men de skal selvfølgelig bruge en farvekode og som jeg ikke kan give dem, idet cyklen står i en garage hos en kammerat og hvor jeg ikke lige kommer forbi.

Kan I hjælpe mig?
Er der nogen der ved hvad farvekoden er på min vfr?

Og mens I kigger på min profil, så må I også meget gerne kigge i min udfordring jeg har med en suzuki ejer smiley

P.f.t

Mvh Kim A


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Reparation af vaskemaskine 1.200 kr.
  • Blikkenslager 2.200 kr.
  • Montering af opvaskemaskine 960 kr.
  • Udskift vandhane 700 kr.
  • lave gyngestativ 700 kr.
  • Opsætning af spejl,vægreol og knagerække 1.096 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Farvekode (HJÆLP)
  • #1   18. mar 2008 Jeg har selv nøglen, så han kan desværre ikke få sædet af!

  • #2   20. mar 2008 Du kan bestille den i original farve hos www.onlineparts.dk for kun 1320 kr! Synes selv det er ret billigt smiley
    -Du skal bare huske at skrive farvekode på i kommentar-feltet


  • #3   20. mar 2008 Det har du også ret i, men når den nu ikke koster mere i farve, så har jeg valgt at tage chancen og se hvor slemt det bliver! Min cykel er heldigvis ikke omlakeret, men der er jo nok en lille forskel... Jeg satser dog lidt på at kunne polere resten af cykel op, så det minimere forskelen!

    Men er det helt slemt, så bliver coveret lakeret om! (men nu skal man også huske på at det ikke er alle autolakere, som er lige gode :-))

    Jeg har ikke bestilt et komplet sæde, men blot coveret til det bagerste stykke... Glæder mig helt vildt til at få det smiley


Kommentér på:
Farvekode (HJÆLP)

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce