Første tur 2014 Første tur 2014
Der er non-stop mongol kavalkade i tv, bedre kendt som vinter ol.
Min smukke kæreste har det røde, og vil hellere bage en kage.
MEN, solen skinnede ved middagstid, vejene var knas tørre, temp. på 10 grader.. Jeg går ned i kælderen og bliver mindet om at husqvarnaen kun har et ben for tiden, da forhjulet er sendt til Enduroshop i tyskland for at få en ny fælgring.
Men Sxv'ern som står en meter fra kælderdøren og de tidligere år er blevet groft forsømt pga dens utæmmelige brutalitet, står som om den havde tåre i forløgten..
NØJ det var fedt.. 500 m efter takeoff laver den den første wheely, og således fortsatte resten af turen på to timer, de unge potente drengerøve i deres tarvelige biler kørte efter mig for at lege, vi var som køer der lige er blevet på græs efter en mørk vinter..
Jeg har fri i 5 uger endnu, hvis det fortsætter med det her vejr så er det bare at få de pæne sko på (Jens) og få div løstsiddende dele fjernet fra motoren (Thore) så vi kan komme igang med det hele livet drejer sig om... PULS & ADREALIN.
jan 2012
Følger: 8 Følgere: 6 MC-er: 2 Emner: 26 Svar: 211
Var også lige en tur i hamburg i går og kigge på KTM SuperDuke 1290 R, de skulle sgu ha holdt sig til koncept udseendet på den
jan 2012
Følger: 8 Følgere: 6 MC-er: 2 Emner: 26 Svar: 211
jan 2009
Følger: 9 Følgere: 9 MC-er: 1 Emner: 15 Svar: 108
Første tur 2014
Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside