Bryllup Bryllup
Hej alle !!!
Tinnie og jeg skal giftes den 29 august, og håber på en ordentlig flok cykler til at køre os fra kirken.
Håber der er er nogen der kan afsætte tid den dag.
Der vil være stort fest telt til alle på mc, med fri øl musik teltplads som man har lyst, der er trods alt 3 km til den nærmeste nabo.
I kan komme i løbet af dagen og stille telte op.
Jeg foreslår at I alle mødes her så I kan køre samlet og på samme tid.
16.00 kommer vi nok ud af kirken, der skal gives hånd osv (vær der gerne lidt før, hvis det slutter tidligere).
Vi skal have taget et par billeder dér, hvorefter vi kører videre til Nymindegab hvor vi får taget billeder også. Til dem der har lyst, vil der være vand og øl til ventetiden.
Så går turen til stausø hvor festen skal holdes, hvor i så kører jeres vej efter farvel og tak krammer hehe
Så vil haveteltet være slået op hjemme hos os og der vil være nogen drikkevarer. Vi stiller gerne grill til rådighed, men I må selv medbringe mad hvis i skulle få lyst - ellers er der gode pizzariaer i Varde
Thøger står for det hele,(27113012) og skal gerne have tilbagemelding om hvor mange der ca forventer at komme... med henhold til leje af stole borde og køb f væsker
Lars
sep 2007
Følger: 56 Følgere: 49 MC-er: 3 Emner: 54 Svar: 134
Bryllup
Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside