{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
528 visninger | Oprettet:

Thunderbike. Pas på! {{forumTopicSubject}}

Har lavet en stor bestilling på helt ny bagende til cyklen.
Den bedste service jeg nogensinde har oplevet frem til handlen var i hus.
Siden hen har det været et mareridt. Jeg ringer næsten dagligt til Thunderbike og rykker for manglende dele og fejl.
Leveringstiderne er noget helt andet end først påstået. Og mange af de ting de lovede under handelen, skal tages med et gran salt.
Jeg bestilte for 1½ måned siden. Jeg har nu en cykel, der ikke kan køre pga de manglende dele, og det kommer sikkert til at tage rigtig lang tid før jeg har fået de sidste ting.

Så køber du noget der, så hold dem i kort snor!
Eller gå et andet sted hen.

Mads


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af gardiner 500 kr.
  • Connect washing machine and dryer to circuit 550 kr.
  • Installering af tørretumbler med lidt for kort ledning 500 kr.
  • Lukket for vand og fjernelse af radiatorer 2.000 kr.
  • Vaskemaskine pumper ikke vand ud 1.350 kr.
  • Samle 2 gaderobeskab. 2 dørs. 700 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Thunderbike. Pas på!
  • #1   19. apr 2008 Jeg har også brugt Thunderbike før, med stor tilfredshed.
    Men når jeg bruger så mange penge som jeg gør nu, så skal servicen være i orden helt frem til min hoveddør.

    Mit problem er, at de har nogle af mine egne dele, som skal modificeres. Så jeg bliver nødt til at vente på at de får taget sig sammen.
    De havde også lovet, at der var instruktioner til installation af de forskellige dele. Det viser sig nu, at det har de ikke. Og der er altså nogle dele, hvor jeg godt kunne tænke mig at se, hvad de havde tænkt sig.


  • #2   18. jun 2008 Ville bare lige fortælle at jeg stadig mangler det sidste før at Thunderbike har afsluttet handlen.
    I sidste uge fik jeg en del til at rykke udstødningen ud, som jeg har ventet på i 6 uger. Jeg troede det tog så lang tid fordi det var en custom del specielt fremstillet til min cykel, men det viste sig at det var en af deres standart katalogvarer. Det burde ikke tage 6 uger at sende den, når nu Thunderbike efterhånden har erkendt, hvor meget de har nosset mit projekt op.


Kommentér på:
Thunderbike. Pas på!

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce