Week endens låne mc

1.404 visninger | Oprettet:

Mens Sorte Slyngel er på værksted fik jeg lov at låne denne -08 HyosungGT650N en week end og 450 km supersjov kørsel
Da jeg først havde lært at køre en V2 fremfor en række 4 må jeg indrømme at den sidste rest af fordomme var væk.
Den køre både sjovt og hurtigt.
Alle der har fordomme mod Hyosung bør prøve dem!

Kommentér på:
Week endens låne mc
  •   15. jul 2010 Det gi'r sig selv at der er flere kræfter i en 1000ccm end i en 650cmm.
    Jeg har ikke prøvet en SV1000 og heller ikke en SV650 (Som jo nok ville give et bedre sammenligningsgrundlag)

    Kvalitetsmæssigt vil jeg ikke udtale mig efter blot 450 km og en week end.

    Men jeg synes at man får rigtig meget mc for få kr og ville personligt hellere købe en ny Hyo end en 3 - 4 år gammel SV650 som man ikke kender historikken på!


  • Sajmon ™
    Sajmon ™ Hjælpe-administrator
    Tilmeldt:
    mar 2004

    Følgere: 292 MC-er: 16 Annoncer: 1 Emner: 66 Svar: 20.910
      14. jul 2010 Jeg prøvet både et par af de gamle og en enkelt af de nye som skulle have en masse opgraderinger og fejl rettet.

    Sorry, men der er bare en stor kvalitetsforskel og ikke mindst flere kræfter i en SV1000 - og så både bremser og styrer den bedre.

    Men ja - naked V2 ER sjovt. :o)


  •   14. jul 2010 Smøre smilet af fjæset efter denne week end smiley
    Kawa'en er sjov at køre hurtigt på og hurtige sving i høj fart, men Hyo'en er sjov hele tiden!!
    Meget overraskende


  •   14. jul 2010 meget seriøst et bytte.
    Sætter min ZXR til salg nær jeg kommer hjem fra ferie 1. aug


  •   14. jul 2010 Den var blevet gejlet med Rizoma og Ixil for lige under 11k. G'damn den var sprød.

  •   14. jul 2010 Er faktisk selv ret så lun på at købe en som din bare i hvid g med Ixilpotte. Kan godt lide den korte potte.
    Er din købt i Tappernøje?


Annonce