2.202 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 30 Svar

Til de kreative. Ombygning af tank på elektrisk motorcykel. Zero Til de kreative. Ombygning af tank på elektrisk motorcykel. Zero

Nå. Det her bliver nok lidt underligt, men anyways.

Min elektriske motorcykel har ikke benzin i tanke. (Det er rigtigt!). Den har i stedet et rum hvor man kan putte sine baggageremme og andet legetøj. Dette rum kan dog blive større, da der er en masse hulrum under tanken stadig.

Jeg tænkte i første omgang på at skære hele rummet væk (rød streg) og lade resten af det sorte blive og så komme en MOTECH vandtæt dufflebag ned i således at tingene dernede er vandtætte, da der godt kan komme noget fugt og lidt vand ind forfra. Dette hul skal jo så dækkes til med et låg eller lignende ?
Kunne godt tænke mig at lave et plastiklåg eller glasfiberlåg, med et hængsel ved (grøn markering).
Så kan jeg sætte en lille bøjle eller noget på foran på låget så jeg kan bruge den lille lås der sidder fastmonteret på motorcyklen (blå pil).

Nogen der har forslag ?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Grouw robotplæneklipper 800 kr.
  • Eltavle slår fra - muligvis skifte sikring 1.100 kr.
  • Lapning af dæk 500 kr.
  • Opsætning af køkkenhylder 600 kr.
  • Gardin opsætning, 3 vinduer 600 kr.
  • Varmtvandsventil i teknikskabet har sat sig fast 650 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Til de kreative. Ombygning af tank på elektrisk motorcykel. Zero
Kommentér på:
Til de kreative. Ombygning af tank på elektrisk motorcykel. Zero

Annonce