Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Hjælp til rep af kanttråd til robot plæneklipper 600 kr.
  • Opsætning af håndvaskamatur 500 kr.
  • Find fejl11 på opvaskemaskine 250 kr.
  • VVS-installatører 1.950 kr.
  • Installation af nyt tv 500 kr.
  • Handyman til opsætning af brusesæt 1.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  luftslange
  • #1   3. aug 2007 Luftslangen? Altså dem, der lader luft slippe ind i tanken, mens benzinen løber ud???

    Det burde ikke kunne lade sig gøre, med mindre slangen er anbragt forkert, så den indvendige ende er under benzinens overflade.


  • #2   3. aug 2007 nej det også det som jeg synes virker mærkeligt, jeg har læst i haynes at der kan løbe benzin ud hvis den bliver klemt eller bøjet men det er ikke det der er problemet, jeg har også gennemgået placeringen af slangerne igen og igen, og det er stadig sådan at når benzinen når i niveau med omtalte slange løber det bare ud.
    Kan det være fordi der sidder noget i tanken som går i forlængelse med luft slangen og at denne del så er faldet af eller noget? jeg er virkelig helt blank


Kommentér på:
luftslange

Annonce