445 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 3 Svar

strålekanon- udvalg strålekanon- udvalg

det kan godt være det var varmen der var steget mig til hovet i dag, men mener altså jeg hørte følgende i radioen i dag.

At pengene til denne strålekanon

(link fjernet)

var bevilget.

MEN nu ville politikkerne først lige nedsætte et udenlansk udvalg der skulle komme med plaseringen, Århus eller KBH.
derefter ville det tage tre (3) år før den stod klar. ???

a hvad tag nu lige og spend hjælmen og kom ind i kampen, en hurtig afstemning, og plaseringen skulle være på plads.
og se så at få lavet det der udbuds materiale med en klavsul om max 1,5 år.
og bygningen med fuld pakerings kælder tak, har selv haft glæden af at tage ind til riget med knægten til behandlinger og der er sku ingen pakerings pladser.

Er det bare mig der kan forestille mig politikker familien vågne i et brandene hus hvorefter følgende sker,
politikkeren !!! kom alle ud i køkkenet, vi skal lige arbejde på dette problem hvorefter han/hun foreslår et udvalg, og det første der skal på plads er udvalgs formand, udvalgs medlemmer, et sekteriat der kan bukke mødelokaler, derefter aftales første mødedag for udvalget. hvorefter politikerfanden med sinds ro går i seng igen for problemet er jo i gode hænder ;o(


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af altanafskærmning 1.000 kr.
  • Fjerne overskydende jord, så det er plan med græsset 500 kr.
  • Hjælp til montering af skab 205 kr.
  • Bortkørsel og bortskaffelse af jord 1.000 kr.
  • Tilkobling af opvasker, vask og armatur 1.500 kr.
  • Skrue reol/lampe ned fra væg 750 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  strålekanon- udvalg
Kommentér på:
strålekanon- udvalg

Annonce