766 visninger
|
Oprettet:
FølgFølg ikke
7 Svar
Lys, bræmsehåndtag og olie skift?? Lys, bræmsehåndtag og olie skift??
Hey!
jeg ligge inde med min Z750 fra 04 som snart skal ud på vejen og trille, men der skal laves en hel del ting, og derfor ville jeg høre mig til råds med hvad i ville anbefale?
Lys: Blinker meget hurtigt, men kun i den ene side, det lange lys virker, men ikke køre lyset.
Olie skift: standard, men ved ikke hvordan man gør.
Jeg har nogen bræmse håndtag som skulle passe og er købt på ebay, men det liner ikke på nogen måde at de passer ind.
Er dette nogen problemer som DU eller en du kender kan lave til en go pris, så må du meget gerne skrive
Mvh. Malte
0 synes godt om
okt 2009
Følger: 19 Følgere: 20 MC-er: 4 Emner: 33 Svar: 231
gå på youtube der kan man altid finde en video der viser det .
mar 2007
Følger: 78 Følgere: 76 MC-er: 2 Emner: 105 Svar: 3.232
Kørelys har du tjekket pæren ?
Bremseklinger nu ved jeg ikke lige specifikt med den model, men kan det tænkes indregistreringsår og model år ikke passer sammen ?
Olieskift det kræver bare en udførlig vejledning
apr 2007
Følger: 4 Følgere: 3 MC-er: 1 Emner: 52 Svar: 638
jun 2006
Følger: 9 Følgere: 7 MC-er: 1 Emner: 14 Svar: 336
Det du skal have lavet er ikke sværere end at selv du kan lære det.
jun 2006
Følger: 9 Følgere: 7 MC-er: 1 Emner: 14 Svar: 336
jun 2006
Følger: 9 Følgere: 7 MC-er: 1 Emner: 14 Svar: 336
jun 2009
Følger: 8 Følgere: 9 MC-er: 1 Emner: 13 Svar: 30
mange tak for de mange gode svar!
Da jeg gerne ville lære lidt mere om hvordan man selv laver tingen til næste gang.
Glen: Det havde jeg ikke lige tænk på, det prøver jeg!
Rune: ja det er diode, men det som der undre mig er at det kun virker i den ene side. Nej jeg har ikke tjekket pæren, men som det ser ud så er der kun en pære i lygten og da det lange lys virker tænker jeg at det ikke kan være det? Jeg havede ellers dobbelt tjekket at de passede sammen med årgang og model, men kan ikke forstå hvorfor det ikke gør!
Jesper: Ja det ville klart være den nemme løsning, men da jeg gerne ville lære lidt om hvordan man gør, og så fordi at det altid koster mange gryn at tage din til en mekaniker.
Lars: Nice med det dobbelte indlæg! Det tilbud kan jeg ikke sige nej til, hvor i verden bor du henne? og ville vi kunne fikse alle tingene?
mvh. Malte
Lys, bræmsehåndtag og olie skift??